Chceme lidem pomoci a zabránit růstu cen energií!

Poslanecká sněmovna se sešla na mimořádné schůzi k nárůstu cen energií. „Jde o další zbytečnou komedii bez reálného výsledku. Nebude z ní žádný výstup, nic se nevyřeší. Sociální demokracie chce lidem skutečně pomoci a zabránit růstu cen! Proto společně s Přísahou podala podnět k ERÚ. Termín pro připomínky vypršel v úterý. Vládní ani opoziční strany do té chvíle neudělaly nic. Pro nás je osud českých domácnosti důležitější než politické rozdíly. Proto jsme do toho šli,” vysvětluje předseda razantně.

tk-energetika.jpg

Poslanecká sněmovna se sešla na mimořádné schůzi k nárůstu cen energií. „Jde o další zbytečnou komedii bez reálného výsledku. Nebude z ní žádný výstup, nic se nevyřeší. Sociální demokracie chce lidem skutečně pomoci a zabránit růstu cen! Proto společně s Přísahou podala podnět k ERÚ. Termín pro připomínky vypršel v úterý.  Vládní ani opoziční strany do té chvíle neudělaly nic. Pro nás je osud českých domácnosti důležitější než politické rozdíly. Proto jsme do toho šli,” vysvětluje předseda razantně.

Sociální demokracie a Přísaha v tomto týdnu zaslaly Energetickému regulačnímu úřadu připomínky k ohlášenému zvýšení cen regulované složky elektřiny: „Bereme situaci velmi vážně. Schůze Poslanecké sněmovny svolaná opozicí nic nevyřeší a vědí to všichni. Budeme poslouchat jen hodinové projevy,“ očekává Michal Šmarda.

Vláda zvýšení cen pouze bagatelizuje, když tvrdí, že půjde o navýšení v řádu jednotek procent. „Zdražení se dotkne všech. Pro běžnou rodinu to bude o více než 4 tisíce korun ročně. U těch rodin, kterým končí fixace, to může být i zvýšení o třetinu,“ varuje předseda SOCDEM. U domácnosti s průměrnou spotřebou 3 MWh s končící fixací by se zvedla částka zhruba o 10 tisíc korun. Zdražení se ale dotkne významně i firem. U průmyslových podniků s vysokou spotřebou energie může být zvýšení regulované složky i o 200 %. „V okolních zemích přistupují vlády k razantní podpoře průmyslu. Ve chvíli, kdy to naše vláda nedělá, podráží konkurenceschopnost českého průmyslu. A to ohrožuje i náš další hospodářský růst v době, kdy jsme se stále nedostali na předcovidovou úroveň, dodává.

Michal Šmarda poukázal na možnost financování obnovitelných zdrojů z prodeje emisních povolenek. „Vyzýváme vládu a parlamentní politiky, aby neprodleně přijali usnesení a učinili kroky k tomu, aby tuto část elektřiny neplatili české rodiny a české firmy. Chceme, aby byly tyto náklady byly hrazeny z výnosů z emisních povolenek, jak to umožňuje Evropská unie, apeluje dále Michal Šmarda. „Veřejnost očekává, že politici nebudou jen řečnit, ale budou konat. Jsou zvoleni od toho, aby občanům pomáhali,“ uzavírá.


Akce na Kozí dráze v rámci svátku 17. listopadu.

Dopravní společnost KŽC Praha ( zajišťující jinak letní rekreační provoz od 1.4. do 31.10.) vypravila čtyři párové spoje historického vlaku. První s odjezdem v 9.36 hod. z Děčína hl.n. Další spoje odjížděly z Děčína vždy po dvou hodinách. Přechodně v konečné stanici dráhy - Telnice, byl připraven pracovníky Krajského úřadu ve spolupráci s obcí kulturní program pro velké i malé účastníky akce. Přes nepříznivé počasí se zúčastnilo veliké množství spokojených občanů a tak k plné spokojenosti ze záchrany provozu na zajímavé Kozí dráze, schází provedení rekonstrukce druhé části tratě mezi Telnicí a Oldřichovem u Duchcova. Na toto čekají obce na této části tratě a i široká veřejnost.
Pavel Sinko


 

Ministr školství na školském výboru představil návrh rozpočtu na rok 2024.

Co by znamenalo schválení jeho návrhu❓

???? Škrty na platech školníků, kuchařek, hospodářů a dalšího nepedagogického personálu. Z hrubé mzdy kolem 26 tisíc by si pohoršili až o 500 korun.

???? Nedávno jsem četla rozhovor s vedoucí školní kuchyně na základní škole v Olomouci. „Nechce tady nikdo dělat. Je to dřina. Holky dřou, mají zničené ruky, záda,“ popisovala. A odměna? Kolem 23 tisíc hrubého! Přičemž často jsou platy ještě nižší.

???? Podle školských odborů tak budou muset ředitelé dorovnat platy tak, aby zaměstnanci neodešli. Učitelé se proto budou muset spokojit s platy pod 113 % letošního průměru. To je méně než v předchozích letech. Školství není priorita této vlády.

Chceme lidskost místo sobectví. ❤

Zatímco poslanci schůzují kvůli škrtům, které oberou drtivou většinu zaměstnanců, drobných živnostníků, rodin a seniorů, chystá Ministerstvo vnitra propagační plakátovou kampaň za 42 milionů korun. Do toho Úřad vlády a ministerstva vyplatily náměstkům a ředitelům sekcí mimořádné odměny 15 milionů korun.

Vláda si dělá z občanů dobrý den.

Sociální demokracie je pro lidskost místo sobectví. ????

???? Růst minimální mzdy neodpovídá životním nákladům.

????I na Slovensku se minimální mzda zvýšila víc než u nás.

Řešení❓

???? Automatické navyšování minimální mzdy.

???? Každý, kdo pracuje, si zaslouží příjem zaručující důstojný život.

SOCDEM chce lidskost místo sobectví. ????

Jak chce vláda řešit nedostatek lékařů❓

Nařídí jim zákonem ještě víc přesčasů, než mají teď❗️

Není to vtip, to je trpká realita. ????

Dnes mohou lékaři podle zákona sloužit 416 hodin navíc ročně. Nově by to bylo 832 a u záchranářů dokonce přes 1000 hodin ročně. ????

Více než čtyři tisíce lékařů to odmítá. Pokud bude zákon přijat, přestanou od prosince sloužit. ????

„Jde jen o odsouvání problému. Hrozí kolaps zdravotní péče. Noví lidé bez patřičné motivace nepřijdou a ubírání benefitů a zvyšování přesčasů takovou motivací rozhodně není,“ komentuje situaci Michal Šmarda. ????

A jeho slova potvrzuje i Jan Mečl, primář v Liberecké nemocnici a expert SOCDEM v oblasti zdravotnictví: „Unavený lékař po 24hodinové službě musí mít nárok na dostatečný odpočinek. Ať si kdokoliv z vlády, zkusí odpracovat tolik, jak je běžné v menších nemocnicích. Tam je nedostatek personálu největší.“ ????

Jaké řešení nabízí Sociální demokracie❓

???? Je nutné začít dodržovat současný zákoník práce. Bezpečí pacientů je možné tehdy, pokud budou mít lékaři přiměřenou pracovní dobu a přestávky mezi směnami.

???? ČR potřebuje zvýšit počet studentů lékařských a zdravotnických škol o 20 % a zavést další vzdělávací programy. Podpora specializačního vzdělávání při práci hraje zásadní roli.

???? Nechceme exodus lékařů na Západ. Chceme navýšit tarifní platy zdravotníků a zajistit zákonem, aby docházelo k jejich pravidelnému navyšování.

Jsme SOCDEM. Chceme lidskost místo sobectví. ????

Víte co čeká občany Děčína a ČR ?

Zákon č. 541/2020 Sb., o odpadech

cíle odpadového hospodářství:

1. Zvýšit do roku 2025 úroveň přípravy k opětovnému použití a úroveň recyklace komunálních odpadů nejméně na 55 % celkové hmotnosti komunálních odpadů vyprodukovaných na území České republiky.

2. Zvýšit do roku 2030 úroveň přípravy k opětovnému použití a úroveň recyklace komunálních odpadů nejméně na 60 % celkové hmotnosti komunálních odpadů vyprodukovaných na území České republiky.

3. Zvýšit do roku 2035 úroveň přípravy k opětovnému použití a úroveň recyklace komunálních odpadů nejméně na 65 % celkové hmotnosti komunálních odpadů vyprodukovaných na území České republiky.

4. Odstraňovat uložením na skládku v roce 2035 a v letech následujících nejvýše 10 % z celkové hmotnosti komunálních odpadů vyprodukovaných na území České republiky.

Krádež za bílého dne - schálené změny v důchodovém systému trvale poškodí důchodce. 

Soubor opatření, které vláda vznosně nazývá důchodovou reformou, schválili poslanci dnes po týdenním jednání. Změny povedou k destrukci důchodového systému. Během deseti let čtvrtina důchodců spadne pod hranici chudoby.

seniorka-senior-duchodce.jpg

Předseda Sociální demokracie Michal Šmarda k tomu řekl: „Vláda se rozhodla nadřadit zájmy finančních skupin a velkých firem nad zájmy občanů. Dál vyplácí nesmyslné dotace a bere peníze nejslabším. To vše za přihlížení opozice, která není schopna vládním návrhům čelit.“ Přitom vláda mohla vycházet z už připraveného návrhu Sociální demokracie, který by znamenal stabilní a dlouhodobě udržitelný důchodový systém. „Vláda se mohla zastat občanů, kteří si ji zvolili. Místo toho se rozhodla obětovat stávající i budoucí důchodce a rozbít systém, který jsme roky těžce budovali,“ dodává místopředsedkyně SOCDEM Daniela Ostrá. 

Hlavní pilíře toho, co vláda dnes schválila, tvrdě dopadnou na důchodce. Navrhované nahrazení mimořádné valorizace dočasným příspěvkem ve výsledku znamená, že se nebude dorovnávat ztráta skutečné hodnoty důchodu způsobená inflací. Dosavadní valorizační mechanismus stanovený Sociální demokracií byl vytvořen tak, aby reálnou míru inflace dorovnával. „S vládou pravice se vrátil i zvyk nevalorizovat na důchodech, který jsme za vlády Bohuslava Sobotky změnili,“ připomíná Michal Šmarda.

Návrh spravedlivé důchodové reformy, který připravila Sociální demokracie, by znamenal stabilní a dlouhodobě udržitelný důchodový systém. „Je nutné provázat důchodovou reformu s daňovými změnami. Část důchodového systému musí být financovaná z jiných zdrojů než z důchodového pojištění. Podobně je to běžné ve většině zemí západní Evropy. V těchto zemích se dává na důchody přes 12 procent HDP, u nás je to podstatně méně,“ upřesňuje Michal Šmarda.

Dnes schválené vládní změny místo narovnání nespravedlnosti v důchodovém systému nebo zajištění příjmů jen okrádají nejvíc zranitelnou část obyvatel, která se nemá jak bránit.

Slavnostní pietní akt 2023

 u příležitosti 78. výročí

od konce 2. světové války

Termín: 8. května 2023 (pondělí) 

Čas: 11:00 hodin – zahájení pietního aktu na Folknářích         

Místo: Folknáře, Děčín XXVIII

Program:   státní hymna – zpívá sbor SAH

                  (pod vedením Mgr. Jany Štrbové)

           slavnostní projev

                  slavnostní pietní akt k uctění památky obětí 2. světové války

Organizátor a spolupořadatelé:

Statutární město Děčín

Židovská obec Děčín

Česká obec sokolská

Další program:

Děčín – pietní akt kladení věnců padlým hrdinům pokračuje na jednotlivých hřbitovech: Folknáře, Březiny, Boletice nad Labem a Škrabky.

Dále je možno se zúčastnit 08.05.2023 pietního aktu v České Kamenici

Česká Kamenice – Rabštejn

Začátek ve 14:00 – slavnostní kladení věnců

Od 15:00 – 17:00 hodin bude pro veřejnost otevřena expozice bývalého koncentračního tábora Rabštejn.

Členství a přihláška

Podpořte svobodu, solidaritu, spravedlnost a sociálně odpovědný rozvoj naší země!

Sdílíte sociálně demokratické hodnoty svobody, spravedlnosti a solidarity? Zajímáte se o politiku a veřejný život? Trápí vás současný stav české společnosti? Nesouhlasíte s politikou pravicových vlád? 

Staňte se členy Sociální demokracie. Zapojte se do politického dění a pomozte nám prosazovat sociálně odpovědný rozvoj naší země!

Proč vstoupit do SOCDEM?

 1. SOCDEM je nejstarší fungující českou demokratickou politickou stranou. Již více než 145 let se hlásí k hodnotám svobody, spravedlnosti a solidarity. K hlavním historickým výdobytkům sociální demokracie patří například osmihodinový pracovní den, všeobecné volební právo, sociální zabezpečení. 

 2. SOCDEM je jedinou sociálně demokratickou stranou v postkomunistické Evropě, která nevznikla transformací z komunistické strany.

 3. Sociální demokraté hájí standardní západoevropský model sociálního státu (chceme kvalitní veřejné služby dostupné pro každého občana) proti pokusům české pravice usilující naopak o jeho demontáž a ohrožující tak demokratický vývoj v naší zemi.

 4. Sociální demokracie je demokratickou politickou stranou otevřenou všem, kteří sdílí sociálně demokratické hodnoty. Nediskriminuje žadatele na základě rasy, pohlaví nebo náboženství. Ve svém vnitřním fungování se opírá o rozvinutý systém vnitrostranické demokracie. Prosazuje rovnost příležitostí a usiluje o větší zastoupení žen ve veřejném životě.

 5. SOCDEM nabízí svým členům osobní rozvoj a uplatnění jejich schopností ve veřejném životě. Má propracovaný systém vnitrostranického vzdělávání a aktivně vyhledává nové talenty do veřejných funkcí. Umožňuje členům získávat nové zkušenosti, informace i společenské kontakty. Při výkonu jejich politických funkcí poskytuje svým členům odbornou podporu.

 6. SOCDEM není pouze politickou stranou, ale i komunitou lidí sdílejících společné hodnoty. Spolupracuje s odbory, s občanskými iniciativami a hnutími na obranu sociální spravedlnosti a demokracie. Spolupracuje se sítí přidružených organizací (Mladí sociální demokraté, Sociálně demokratické ženy, Masarykova demokratická akademie, Sociálně demokratičtí muži), které umožňují členům i sympatizantům rozvíjet řadu společenských, sportovních nebo odborných aktivit.

Pokud máte zájem stát členem SOCDEM , kontaktujte prosím organizaci SOCDEM v místě Vašeho trvalého bydliště pomocí této online přihlášky: https://socdem.cz/strana/agenda-a-clenstvi/clenstvi-a-prihlaska/

MP Děčín: 

Bc. Jaroslav Horák 775353534 (jaroslavhorak@email.cz)  nebo

Pavel Sinko            773985563 

Někdy stačí jediný paprsek slunce, aby zazářila duha, někdy stačí málo, abychom potěšili lidi okolo nás: Laskavé slovo, pozdrav, úsměv…

Štěstí a zdraví v novém roce 2023 přeje ČSSD Děčín. 

Děkujeme všem co podpořili  ČSSD. ???????? 

Výsledek  ČSSD                2,48 %.


 

Zvýšíme dotace a podporu města na kulturní, sportovní
a společenské akce

 • Prioritou je výstavba kryté haly pro sálové sporty
 • Sportovním spolkům navýšíme finanční příspěvek pro
  přímou podporu sportu a stabilizaci provozních nákladů
 • Budeme podporovat zřizování osadních výborů a jiných občanských sdružení i v okrajových částech města
 • Budeme pokračovat v revitalizaci areálu letního kina Bažantnice

Komunální volby 23. a 24. září 2022:

Nevzdáme to! Stojí to za to.

Volbou celé kandidátky (křižkem u č.6.)  ČSSD podpoříte všech 27 kandidátů. Děkujeme

Strana, která chce mít svoje kandidáty v zastupitelstvu, musí získat minimálně 5% hlasů z celkového počtu platných hlasů. Může se stát, že kandidát, který, jakožto jednotlivec, obdrží nejvíce hlasů ze všech kandidátů všech volebních stran, nemusí být do zastupitelstva zvolen, pokud jeho strana jako celek nedostane potřebných 5% hlasů. Čím více hlasů celá strana obdrží, tím více míst v zastupitelstvu získá. Děkujeme.

HEZKÝ  POČIN  DĚČÍNSKÉHO  SDRUŽENÍ

Děčínské hudební sdružení YOUNG SELEKTAZZ se rozhodlo uspořádat benefiční koncert reggae hudby, v rámci poděkování všem pracovníkům zachraňujícím oblast Hřenska od tragického požáru a především pomoci tolik zkoušené obci se svými částmi Mezní Loukou a Meznou, kde byly mimo jiných škod zničeny do základů i tři obytné domy. Veřejnost je oprávněně zvědavá na odborné vyhodnocení příčin této tragické události a zda k tomu nepomohl i zvláštní přístup národního parku necháva- jící pouze na přírodě likvidaci zničených stromů po napadení kůrovcem. Možná by to mělo nějaký smysl v oblasti bez osídlení. Ale v případě oblasti Hřenska je to přinejmenším podivné řešení, které je přímo tragické pro tamní obyvatele. Mrtvé stromy suché jako troud působí v přírodě a i poblíž obytných domů jako zápalná šňůra. Na pomoc Hřensku proto hudební sdružení vymyslelo výše uvedenou akci, kterou uspořádalo už za týden po svém rozhodnutí – v sobotu šestého srpna v prostorech podmokelské tržnice na Husově náměstí. Na uspořádání akce se podíleli všichni členové hudebního sdružení v čele s Matoušem Jetmarem.

Během krátké doby – jednoho týdne, bylo ve spolupráci s pracovníky děčínského magistrátu vše připraveno a tak v sobotu šestého srpna v poledne začala přehlídka reggae skladeb. Největší problém byl v tom, jak zabezpečit výběr finančních darů pro obec, aby to bylo v souladu se zákonem. Na schválení veřejné sbírky od Ústeckého kraje nebyl časový prostor a tak se pořadatelé rozhodli umístit zvětšený QR kód Hřenska na několika místech tržnice a dále i číslo konta obce u Komerční banky.

Pro posluchače bylo připraveno zázemí, včetně kvalitního občerstvení. Akce probíhala až do dvaceti dvou hodin. V osmnáct hodin se na koncert dostavil starosta Hřenska JUDr. Zdeněk Pánek s doprovodem. Po jeho přivítání dostal od pořadatelů slovo, kdy ve svém obsáhlém proslovu popsal přítomným hrůzu, která je postihla a i vylíčil obětavý zásah především hasičů na likvidaci této události. Jeho proslov byl vyslechnut s nevšedním zájmem přítomných, neboť řadu detailních informací slyšeli díky panu starostovi poprvé a odměnili jej za to velikým potleskem.

Protože se řada děčínských občanů nemohla z důvodu dovolených, jiných akcí a bohužel i vzhledem k omezenému času na propagaci, zúčastnit tohoto benefičního koncertu, uvádím dále číslo konta obce Hřensko, na které mohou tito občané podle svých možností finančně přispět. A pomoci tak k tomu, aby se co nejdříve odstranily škody v tolik pro nás i ostatními turisty oblíbeném rekreačním středisku.

Číslo konta obce Hřensko je:  43 - 8645470217 / 0100,  variabilní symbol:  5269 .

Kolem příjmu financí od dárců je zatím situace méně přehledná, neboť se s touto  veřejnou finanční sbírkou pro Hřensko zabývá m.j. i litoměřická diecéze. Hřensko ke dni 12. srpna obdrželo od dárců přímo na svůj účet (i za pomoci této akce) cca 201 tisíc Kč.

Na závěr patří poděkování hudebnímu sdružení YOUNG SELEKTAZZ za uspořádání tohoto benefičního koncertu.                                                                                                      

                                                                                                   Pavel Sinko  (ČSSD)

ROZLOUČENÍ S OSOBNOSTÍ NAŠEHO MĚSTA

V pátek prvního července jsme se společně s předsedou ČSSD v Děčíně Bc. Jaroslavem Horákem zúčastnili rozloučení s bývalým primátorem a předsedou ČSSD v Děčíně panem Františkem Pelantem, plukovníkem v.v. Policie ČR. Zemřel ve čtvrtek 23. června ve věku nedožitých 72 roků po trápení s covidem.

Na smutečním obřadu na děčínských Škrabkách se sešlo tolik smutečních hostů, že se všichni ani nevešli do obřadní síně. Důstojně se přišli s tímto velice známým děčínským občanem rozloučit mimo rodiny a přátel, zástupci krajského ředitelství Policie ČR, kde pracoval během úspěšné policejní kariéry jako ředitel kriminální služby v Ústí n.L. a nakonec jako ředitel okresního ředitelství v Děčíně. Čestná stráž a slavnostní salva od příslušníků policie doprovodili Františka Pelanta na jeho poslední cestě. Dále jej m.j. vyprovodili zástupci děčínského Magistrátu (kde pracoval čtyři roky jako primátor), působil i čtyři roky jako radní ve vedení Ústeckého kraje a v dozorčí radě Krajské zdravotní a.s.

Jeho úspěšné řízení našeho města začalo na konci roku 2010, kdy přebíral po komunálních volbách město s účetním schodkem více jak 194 mil. Kč, z důvodu přijatého dlouhodobého úvěru předchozím zastupitelstvem na realizaci akcí „Integrovaného plánu rozvoje města“ a na účtech města na konci tohoto roku zůstalo pouhých devatenáct milionů korun. Přitom se během volebního období v letech 2010 – 2014 mimo splácení výše uvedeného dluhu musel ustát i dopad celosvětové finanční krize – vysokého výpadku daňových příjmů. Pod jeho vedením město zvládlo i povodeň v r. 2013 a rovněž pozastavení vyplácení dotací v rámci ROP Severozápad. Přes tyto problémy a dále finančně velice náročnou investiční činnost města (např. stavba hloubkového nerezového bazénu na Starém Městě, přestavba Domova seniorů na Kamenické ulici, výstavba nové knihovny v Děčíně I., výrazná rekonstrukce děčínského Zámku, atd.), jsme předávali na konci roku 2014 nové koalici v čele s ANO finanční prostředky ve výši více jak 200 milionů korun.

Tolik pouze ve stručnosti zásluhy Františka Pelanta na rozvoji našeho města. Na výbornou spolupráci s ním se nedá zapomenout.

Pavel Sinko

místopředseda ČSSD v Děčíně

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dne 23.6.2022 zemřel bývalý primátor města Děčín, člen sociální demokracie, přítel František Pelant. Bylo mu 71 let. Primátorem města byl v letech 2010 až 2014.

Sociální demokracie Děčín vyjadřuje rodině a blízkým upřímnou soustrast.

Budeš nám chybět Franto.  

UCTĚNÍ   PAMÁTKY ČLENA  SOCIÁLNÍ  DEMOKRACIE

V pondělí 9. května v 11.00 hodin se uskutečnila v Děčíně u objektu v ulici Čsl. legií 876/18 (pod pamětní deskou) vzpomínková akce na Františka Sukdola zakládajícího člena Sociální demokracie v Děčíně v roce 1945. Tehdy obnovilo činnost této organizace několik děčínských občanů a František Sukdol se stal místopředsedou strany. Do Děčína byl převelen jako praporčík SNB a přímý účastník Pražského  povstání, kde se m.j. výrazně zúčastnil bojů o záchranu Československého rádia na Vinohradské třídě.  Za tuto činnost obdržel pamětní odznak „Bojovník rozhlasu“ a osvědčení „Vlast děkuje a nezapomíná“.  Do Děčína nastoupil jako velitel stanice Sboru národní bezpečnosti v Chrochvicích a následně po povýšení  na vrchního strážmistra, jako velitel stanice v Podmoklech.

V poválečné době se aktivně zapojil i do společenského života a v roce 1946 byl zvolen poslancem tehdejšího národního výboru a členem rady města. Velice aktivně pracoval na výstavbě koupaliště pod zámkem. V roce 1948 ale nesouhlasil se sloučením sociální demokracie a komunistické strany a to se následně projevilo v problémech při jeho pracovní činnosti. Na konci tohoto roku byl tehdejším ministrem vnitra převeden do trvalé výslužby a tak začaly přechodné existenční problémy jeho rodiny.

Spolubojovníci z barikád na něj ale nezapomněli a tak se každý rok 5. května vždy zúčastňoval setkání bojovníků o pražský rozhlas až do roku 1972 – dokud mu to umožňoval zdravotní stav.

Při vzpomínkové akci na tohoto význačného děčínského občana byly předsedou ČSSD v Děčíně Bc. Jaroslavem Horákem vzpomenuty jeho zásluhy o stát a naše město a místopředseda Pavel Sinko přednesl děkovný dopis zaslaný Františku Sukdolovi v roce 1973 představitelem bojovníků o Čs. rozhlas majorem Antonínem Rakoušem.

                                                                                                                                                                                                            P.S.